Kış Ayları için Sağlıklı Yaşam Önerileri

Kış Ayları için Sağlıklı Yaşam Önerileri

Kış Ayları için Sağlıklı Yaşam Önerileri

Kış mevsimleri doğanın en soğuk ve kuru geçtiği zamandır.

Kış aylarının insan sağlığına etkisi ile ilgili bilinmeyen gerçekleri Bilçek Emar web sitesinde sizler için derledik.

Kış mevsimlerin daha fazla sıcak ve yaş gıdalar yenmelidir. Kuruluk veren gıdalardan ve fazlaca yani aşırı cinsel ilişkide bulunmaktan sakınmalısınız.

Öğle vakitlerinde güneşin  en tepede iken sıcağından ve sabaları oluşan ayaz dediğimiz güneşin ısıtmaya geçmediği vakitteki soğuğundan korunmalıdır.

Kış mevsimin sonunda müshil içerek temizlenmek uygundur. Ancak kusarak boşaltmak iyi değildir.

Baharda şayet yağmur yağar ise ve hava çok soğuk olmazsa ise bu iyidir, hava daha dengeli olur.

Sonbaharı uğurladığımız ve kış ayının başladığı zaman diliminde bir takım otlardan çıkan kokular ve buharın havaya karıştığı günlerdir.

Aslında tam ifade ile otların kurumaya başladığı zaman dilimidir.

Güneş kendini gösterir ve harareti alarak havaya karıştırır bu durumdan dolayı havanın tabiatı bozulur ve zararlı durum olur.

Bu zararlı hava nefes yoluyla soluduğumuzda zararlı hava kalpde, beyinde ve organlarda çeşitli hastalıklar oluşturabilir ve sağlığımızı bozabilir.

Böyle hava şartlarında tedbirli olmak ve kendimizi sakınmak gerekmektedir. Bu durumlarda ise doğal ve güzel kokular koklanmalıdır.

Kış aylarının havası yatsı vaktinden kuşluk vaktine kadar soğuk, kuşluk vaktinden  yatsı vaktine kadar ise sıcak olarak hissedildiğinden insan vücudununda tabiatını zayıflatır.

Hava sıcaklığının gün içerisinde çok fazla parametre orantısında değişiklik olduğu için çoğu hastalıkları ortaya çıkabilir ve bu havalarda hastalıklar çok olur.

Vücuttaki yaz mevsiminden kalan ve atılamayan maddelerin sonbaharın değişen havası yapısı ile kokar ve organlara dağılır bu dağılma sonucu meydana gelen kötü maddeler yüzünden ateşli hastalıklara neden olabilir.

Atılamayan maddeler için böyle durumlarda yapılması gereken hemen vücudun temizlenmesidir.  Bu işlemi ise müshiller yardımı ile vücud temizlenmelidir.

Müshiller konusunda sizin için önerilen müshillerden kendi bünyenize İdeal müshili seçerek vücudunuzunda bulunan kötü atıkları temizlemelisiniz.

Kusturma yöntemi tavsiye edilmez.