Penil Doppler

Penil Doppler

Penil Doppler

Sertleşme Sorunu Tedavisinde Penil Doppler Uygulaması

Cinsellik kadın ya da erkek, herkes için son derece önemlidir.  Ama erkekte ayrıca zamansallık anlamı taşır. Çünkü soyunu bu şekilde sürdürebilmektedir. Yani cinsel işlevini yerine getirirken hem geçmişte var olduğunu, hem de gelecekte var olacağını algılar. Bu nedenle cinsel yetersizlikler hayatı boyunca karşılaşabileceği en ağır deneyimler olabilir.

Erkekteki sertleşme sorunları her ne kadar bunu ifade edebilmekte zorlansa da, mutlaka bir hekimle çözmesi gereken sorunlardır. Temelinde psikolojik etkenler yatıyor olabilir.

Ya da yüksek tansiyon, karaciğer ve hormon bozuklukları gibi biyolojik nedenlerden de kaynaklanıyor olabilir.

 

Penil Doppler Nedir?

Şayet herhangi bir sertleşme sorunu ya da iktidarsızlık yaşıyorsanız, öncelikle sakin olup hekiminize olayı açık bir şekilde anlatmalı, daha kolay çözülebilmesi için onunla iş birliği içerisine girmelisiniz.

Hekiminiz bunun psikolojik bir yanının olup olmadığını anlamaya çalışacak, sonrasında bir takım tetkikler yaptırmanızı isteyecektir.

Bu tetkiklerden biri sabah on bire karar aç karnına alınan kan tahlilidir. Kanda kan şekeri ve hormon düzeylerine bakılır.

Testosteron, bir başka deyişle erkeklik hormonu düşük, prolaktin, yani emzirme hormonu yüksekse, sertleşme bozukluğu kaçınılmazdır.

Troid hormonlarındaki yetersizlik, tam olmayan ereksiyonlar yaşamanıza neden olabilir.

Sonrasında Gerekirse böbrek ve karaciğer fonksiyonları da kontrol edilebilir.

Sertleşme sorunu için istenen en önemli test, penil doppler ultrasonudur.

Bu uygulama, İlk kez 1980 yılında kullanılmaya başlanmış, Üroloji alanında uzmanlık sahibi olan kişiler tarafından uygulanmalıdır.

 

Nasıl Uygulanır?

Uygulama sırasında dezenfekte edilmiş penise bir iğne yapılarak kanlanmayı artırıcı Papaverin isimli bir ilaç enjekte edilir.

Amaç, yapay bir ereksiyonla, atardamarların penise kan girişini sağlarkenki yoğunluğunu ve toplardamarların kanı bedeninize gönderirkenki durumunu ölçmektir.

Böylece sertleşme sorununun damarlarla ilgili olup olmadığına karar verilir. Sonuç hekiminize rapor haline sunulur.

Testin bozuk çıkması olasılığı da söz konusudur. Bu durumda test bir kez daha tekrarlanmalıdır. Uygulamanın yapıldığı yer sakin ve loş olması önemlidir. Hasta böylece kendini çok daha rahat hissedecektir.

 

Cinsel Yaşamımı Etkiler mi?

İşlem sırasında oluşan sertleşme, kişiye göre değişmekle birlikte en çok 45 dakika sürmesi beklenir.

Sürenin uzayabilmesi ihtimali düşünülerek, testin hemen arkasından mastürbasyon yapılmamalı ya da ilişkiye girilmemelidir.

Penil Doppler ultrasonu uygulanırken sadece küçük bir yanma hissi duyarsınız.

İşlem sırasında verilen ilaç kısa süre içerisinde vücuttan atılır. Cinsel yaşamınızda herhangi bir değişiklik olmaz

 

Penil Doppler Sayesinde Sorunum Düzelecek mi?

Hiçbir uygulama sorunlarınızı sihirli değnekle dokunmuş gibi çözmez. Ama bazen kısa bir süre sonra kendi kendine düzeldiği görülebilir. Yani geçici bir durum olma olasılığı da söz konusudur.

Kullanılan bir takım ilaçlar, alkol ya da sigara bağımlılıkları da bu soruna neden olabilmektedir.

Sertleşme bozukluklarının %85’lik kısmı fiziksel, %10’luk kısmı psikolojik, % 5’lik kısmıysa nedeni bilinmeyen durumlardan oluşur.